Najczęściej zadawane pytania

Warto wiedzieć

Zakup nieruchomości w Hiszpanii obarczony jest koniecznością znajomości lokalnego prawa i panujących zasad. Nasi doradcy dzielą się z Państwem fachową wiedzą i przeprowadzą każdego klienta krok po kroku przez zakup inwestycji. 
  • Każda z osób, która będzie wpisana w akcie notarialnym jako właściciel, musi posiadać numer N.I.E, który pomoże uzyskać kancelaria prawna z która współpracujemy.
  • Potwierdzenie otwarcia konta w hiszpańskim banku 
  • Paszport lub dowód osobisty 
  • Kopia paszportulub dowodu osobistego 
  • Dwie kolorowe fotografie (w formacie zdjęcia paszportowego)  
Otwarcie konta bankowego trwa nieco dłużej niż w polskim banku, do otwarcia takiego konta  potrzebne są paszport lub dowód osobisty oraz numer NIE(numero de identificacion de estranjero). Banki często proszą również o zaświadczenie o zatrudnieniu lub innego rodzaju potwierdzenie pochodzenia Państwa dochodów. Konto jest konieczne do dokonania transakcji, a potem do opłacania bieżących rachunków za wodę, prąd, gaz, telefon, Internet etc. Te rachunki w Hiszpanii opłaca się zleceniem stałym, które składa za Państwo w banku prawnik przepisując umowy na media na Państwa nazwisko. Należy poprosić o dostęp do konta online, co zdecydowanie ułatwi Państwu jego obsługę.

Niestety aby zakupić lokal oraz w przyszłości opłacać bieżące rachunki niezbędne jest założenie konta bankowego w Hiszpanii. 

Większość banków nie nakłada ograniczeń kredytowych w związku z narodowością, chociaż warto wiedzieć, że od osoby niebędącej rezydentem bank może wymagać wyższego wkładu własnego. Rezydenci w Hiszpanii mogą pożyczać nawet 70 proc. szacowanej wartości nieruchomości, podczas gdy nierezydenci średnio 60 – 50 proc.  

Jak zwykle wszystko zależy od sytuacji finansowej klienta, rodzaju hipoteki i oferty konkretnego banku. Istotny jest również fakt, że banki hiszpańskie nie finansują kosztów inwestycji, które mogą wynosić między 10 a 15 proc. wartości transakcji.            

Jeżeli zakup byłby finansowany kredytem dokumentacja jest uzależniona od źródła dochodu kredytobiorcy (do ustalenia na bieżąco)  

Masz dodatkowe pytanie? Wyślij do nas wiadomość!


Zapoznaj się również z ofertą zakupu apartamentów inwestycyjnych w Polsce, na terenie jednego z największych ośrodków górskich – Czarna Góra Resort.

Compare listings

Porównaj