Costa Blanca czyli Białe Wybrzeże to prawie 250 km linii brzegowej usianej pięknymi plażami, urokliwe miasteczka i ponad 300 słonecznych dni w roku. Costa Blanca można podzielić na dwie części. Marina Alta czyli Wysokie Wybrzeże na północy, gdzie linia brzegowa jest bardzo urozmaicona zachwyca krajobrazami – malownicze zatoczki i jaskinie, góry schodzące do samego morza. 

Południowa część – Marina Baixa czyli Dolne Wybrzeże charakteryzuje się długimi piaszczystymi plażami. Jedną z najsłynniejszych miejscowości jest tętniący życiem Benidorm, nazywany Las Vegas Hiszpanii, jeśli spojrzymy od strony morza wygląda jak Manhattan z imponującymi wieżowcami.
Alicante
Jest stolicą prowincji Alicante i drugim (po Walencji) co do wielkości miastem prowincji autonomicznej Walencja. Miasto leży u stóp skalistego wzniesienia, na którym wznosi się Castillo de Santa Bárbara. Długie, piaszczyste plaże, łagodny klimat oraz bliskość portu lotniczego sprawiają, że co roku Alicante odwiedza ok. miliona turystów. Alicante to historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej Hiszpanii. Jest to jeden z najważniejszych portów hiszpańskich na Morzu Śródziemnym połączony koleją z Madrytem i Murcją. Ruchliwe miasto nadmorskie ze wspaniałą starożytną twierdzą Castillo de Santa Barbara usytuowanym na górze z przeznaczeniem ochrony miasta i zatoki. Stare wąskie uliczki pełne specyficznego uroku i historii wraz z licznymi zabytkami składają się na niezwykłe otoczenie.
Benidorm
Miasteczko zwane często “Mini – Manhatan” słynie z wielu atrakcji, wysokich i licznych hoteli budowanych pod koniec ubiegłego wieku, dwóch świetnie zagospodarowanych plaż, bujnego życia nocnego i jednej z największych atrakcji okolic Alicante – parku rozrywki Terra Mitica
Torrevieja
Położona pomiędzy dwoma wielkimi, słonymi jeziorami i Morzem Śródziemnym, ta dawna wioska rybacka rozrosła się do rozmiarów wielkiego miasta, jednego z najważniejszych w okolicy Torrevieja leży na 50 kilometrów od Alicante i jest usytuowana w idealnym punkcie 30-40 minut od lotnisk w Alicante i Murci. Obecnie, dzięki autostradom dostanie się do miasta jest bardzo proste. Półwysep Torrevieja jest domem dla około 300 statków rybackich i około 900 prywatnych łodzi sportowych, dzięki czemu zachody słońca na tle portu dodają całości uroku. Położenie tego obszaru zapewnia mu mikroklimat, który został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z najzdrowszych miejsc na ziemi. To atrakcyjne miejsce dla fanów nurkowania i wszelkich odmian żeglarstwa, znajduje się tu również wiele możliwości spędzania wolnego czasu przez całe rodziny. Plaża jest zawsze niezwykle czysta, a ratownicy bez przerwy pilnują bezpieczeństwa podczas kąpieli. Woda jest krystalicznie czysta i posiada niezwykłą, błękitną barwę. Plaże posiada parkingi, prysznice, restauracje.
San Pedro - San Pedro del Pinatar
Jest typowym, małym hiszpańskim nadmorskim kurortem z populacją ledwo przekraczającą 20 tysięcy mieszkańców, których oczywiście przybywa w okresie letnim. Aby dostać się do San Pedro del Pinatar najlepiej dolecieć do lotniska Alicante lub Murcia. San Pedro del Pinatar jako miasto przybrzeżne jest idealne dla entuzjastów sportów wodnych, którzy mogą cieszyć się wszystkim co oferuje miasto: szkoły nurkowania, narciarstwo wodne, windsurfing czy żeglarstwo. Promenada Mar Menor pełna jest sklepów, butików, barów, restauracji gdzie można coś przekąsić. Tapas to ulubione i typowe dla Hiszpanii przekąski.
Finestrat
Finestrat to niewielka, aczkolwiek bardzo zadbana i spokojna gmina przylegająca do miasta Benidorm w prowincji Alicante. Finestrat zamieszkuje na stałe 7000 mieszkańców, lecz z roku na rok okolicę doceniają coraz bardziej turyści. Urokliwość miasteczka szczególnie upodobali sobie zamożniejsi obywatele Europy Zachodniej, do których należą liczne w tym miejscu nieruchomości o wysokim standardzie. Wiszące domy to jeden z najbardziej charakterystycznych obrazów tej gminy, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą obserwuje się po przyjeździe z Benidorm lub Villajoyosa. Południowe fasady tych domów dosłownie wiszą na wzgórzu, co daje charakterystyczny obraz starego miasta zawieszonego na skałach.

Compare listings

Porównaj